Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Olarak;

Öğrencilerimize öncü bir eğitim ve etkili bir öğrenme deneyimi sunma misyonuyla yola çıktık. Eğitim anlayışımız, bilimsel düşünceyi teşvik eden, yenilikçi ve öğrenci odaklı bir yaklaşıma dayanmaktadır. Amacımız, genç zihinleri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarına ilgi duyan, analitik düşünen, yaratıcı ve sorun çözen bireyler olarak yetiştirmektir.

Hakkımızda

“Eğitim, ciddi kurumların işidir”
1965 yılında kurulan Fen Bilimleri, kurulduğundan bu yana her yıl,
öğrencilerinin sınavlarda elde ettiği başarılarıyla, Türkiye dereceleriyle ülkemizin en seçkin eğitim-öğretim kurumlarından biri olmuştur.
İstanbul-Beşiktaş’ta tek şube olarak faaliyetini sürdüren Fen Bilimleri,
Fizik Öğretmeni ve Makine Mühendisi olan kurucumuz Sayın Nazmi ARIKAN tarafından 1997 yılında devralındıktan sonra 1999 yılında Bakırköy’de,
2000 yılında Kadıköy’de yeni şubelerini açtı. 2002 yılında Kadıköy’de bir şube daha açıldı.
Üniversite hazırlıktaki birikimini Liselere hazırlıkta da değerlendiren Fen Bilimleri’nin ilk Liselere Hazırlık kursu 2002 yılında İstanbul-Bakırköy’de açıldı.
Dershanelerin Temel Liseye dönüştürüldüğü 2014-2015 öğretim yılına kadar Fen Bilimleri,
Türkiye genelinde üniversite hazırlık ve liselere hazırlık kursu olmak üzere yaklaşık 80 şubeye ulaştı.
2021-2022 öğretim yılında, Özel Öğretim Kursu, Kişisel Gelişim Kursu, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Ortaokul, İlkokul, Anaokulu olmak üzere yaklaşık 200 kurumda eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren Fen Bilimleri, ülke genelinde on binlerce öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır.

Öğretmen Kadromuz

Başarımızın temelinde, uzmanlığıyla öne çıkan, deneyimli ve alanında yetkin öğretmen kadromuz yer almaktadır. Öğrencilerimizin akademik ve kişisel gelişimini destekleyen, onları motive eden ve rehberlik eden öğretmenlerimiz, eğitim kalitemizin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları olarak, geleceğin liderlerini yetiştirme yolculuğunda her adımda öğrencilerimizin yanındayız. Topluma ve dünyaya olumlu katkılar sağlamalarına yardımcı olacak bir eğitim sunmanın gururunu yaşıyoruz. Sizleri de okulumuzu yakından tanımaya ve bu yolculuğa katılmaya davet ediyoruz.

İletişime geç!

Eğitim, başvuru süreci veya genel olarak okulumuz hakkında merak ettiğiniz herhangi bir konuda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.